top of page

Informácie

Milí bežci, je nám to veľmi ľúto, no vzhľadom na opatrenia súvisiace s Covid-19 a celkovú situáciu na Slovensku sa novembrové preteky Devínsky ríbezlák nebudú konať. Veríme, že sa za lepších okolností spolu stretneme v budúcom roku v máji.

 

Cross polmaratón Devínsky ríbezlák je terénny beh organizovaný o.z. Turistický Klub Filozof z Bratislavy. Beh sa koná dva razy do roka - v máji a v novembri, čím poskytuje bežcom zážitok z behu v rôznych podmienkach a scenériách Devínskych Karpát. Najbližšie sa cross polmaratón Devínsky ríbezlák bude konať v sobotu 14. novembra 2020.

Uličky starej Dúbravky, lesy pod Devínskou Kobylou, úzke a technické úseky traverzujúce nad riekou Moravou, fantastické výhľady na rieku tečúcu pod strmými južnými svahmi a na hrad Devín, ale aj na Hundsheimské kopce, zámok Schlosshof a roviny v Rakúsku, skúšku v podobe stúpania na Devínsku Kobylu, rýchly zbeh na Dúbravskú hlavicu a na koniec beh lesmi nad Dúbravkou a Karlovou Vsou... To všetko môžete zažiť na 21 km dlhej trase, ktorá preverí schopnosti každého bežca.

Informácie uvedené nižšie sú platné pre beh, ktorý sa bude konať v sobotu 14. novembra 2020.

Štartovné:
Minimálny štartovný príspevok je 10 EUR za jedného bežca. Informácie o spôsobe jeho úhrady dostanú prihlásení bežci prostredníctvom e-mailu.

Kategórie:
Muži
Ženy
(bez vekových kategórii)

 

Limit počtu štartujúcich bežcov je 120.

 

Odporúčaná výbava:

Mobilný telefón by mal byť u každého bežca samozrejmosťou. Odporúčame si so sebou zobrať fľašu s nápojom (občerstvovačka je 14,5 km od štartu).


Stretnutie pred štartom:
Miesto stretnutia: Športové centrum Dúbravka, ulica K Horánskej studni 29

Čas stretnutia/prezentácie: sobota 14. novembra 2020 od 08:30 do 09:45 hod.

Prosíme Vás, aby ste prišli s dostatočným časovým predstihom aspoň 30 min. pred štartom. Na mieste bude možné si odložiť veci na prezlečenie do cieľa a pod. v klonferenčnej miestnosti Športového centra Dúbravka.

Štart:
Po ukončení prezentácie zídeme spoločne k požiarnej zbrojnici na križovatke ulíc Žatevná Brižitská a Jadranská, odkiaľ beh o 10.00 hod. beh odštartuje.

 

Občerstvovacia stanica:

Na trase bude jedna občerstvovačka umiestnená v blízkosti cyklistického rozcestníku Dúbravská hlavica (14,5 km od štartu). Pripravené pre Vás budú nápoje (ionťák, voda, pepsi/cola, čaj), ovocie, hroznový cukor a magnézium.

Limit:
Časový limit pre absolvovanie trasy je 3,5 hodiny (do 13:30 hod.). Bežci, ktorí zvládnu celú trasu v tomto limite, dostanú v cieli diplom.

Cieľ:
Cieľové zázemie behu sa nachádza v Športovom centre Dúbravka
. Priestory, ktoré máme zarezervované pre naše podujatie, sa nachádzajú na 1. poschodí. Tu si budete môcť vyzdvihnúť svoje veci, ktoré si môžete u nás odložiť počas prezentácie.

V cieli bude pre Vás pripravené občerstvenie v podobe už tradičných sladkých a sladkých koláčov. Na bare bude možné si zakúpiť čapované a teplé nápoje.

Upozornenie:

Organizátor podujatia si vyhradzuje právo zmeny trasy trasy, zmeny programu podujatia alebo zrušenia podujatia. V prípade takýchto zmien budú prihlásení účastníci informovaní prostredníctvom e-mailu.


Parkovanie:
Pri Športovom centre Dúbravka je malý počet parkovacích miest (väčšinou však bývajú obsadené, pre naše podujatie tu nie sú vyhradené parkovacie miesta). Zaparkovať sa dá pri požiarnej zbrojnici (miesto štartu - pozri vyššie) a v okolitých uliciach v Dúbravke.

Dobrovoľníci:
Ak by ste nám chceli pri Devínskom ríbezláku pomôcť (na štarte, na občerstvovačke alebo v cieli, napíšte nám na behribezlak@gmail.com. Ďakujeme :-)

bottom of page