top of page

Máj 2023

 

Cross polmaratón Devínsky ríbezlák je terénny beh organizovaný o.z. Turistický Klub Filozof z Bratislavy. Beh sa koná dva razy do roka - v máji a v novembri, čím poskytuje bežcom zážitok z behu v rôznych podmienkach a scenériách Devínskych Karpát.

 

Uličky starej Dúbravky, lesy pod Devínskou Kobylou, úzke a technické úseky traverzujúce nad riekou Moravou, fantastické výhľady na rieku tečúcu pod strmými južnými svahmi a na hrad Devín, ale aj na Hundsheimské kopce, zámok Schlosshof a roviny v Rakúsku, skúšku v podobe stúpania na Devínsku Kobylu, rýchly zbeh na Dúbravskú hlavicu a na koniec beh lesmi nad Dúbravkou a Karlovou Vsou... To všetko môžete zažiť na 21 km dlhej trase, ktorá preverí schopnosti každého bežca.

Cross polmaratón Devínsky ríbezlák sa bude najbližšie konať v stredu 24. mája 2023.

 

KATEGÓRIE:

Muži

Ženy

(bez vekových kategórii)

ŠTARTOVNÉ:

Štartovné je 15 EUR za jedného bežca. Informácie o spôsobe jeho úhrady dostanú prihlásení bežci prostredníctvom e-mailu.

PRIHLASOVANIE:

Prihlásiť sa budete môcť od utorka 21. marca 20.00 hod. cez Prihlasovací formulár, odkaz nájdete nižšie. 

 • Minimálny vek účastníka podujatia je 18 rokov.

 • Limit počtu štartujúcich bežcov je 120.

 • Registrácia na mieste prezentácie nie je možná.

 • Vrátenie štartovného príspevku - pri storne účasti do 17. mája 2023 do 20.00 hod. 

 • Organizátor podujatia si vyhradzuje právo upraviť podmienky účasti na podujatí.

 • Organizátor podujatia si vyhradzuje právo neakceptovať registráciu.

 

ODPORÚČANÁ VÝBAVA:

Mobilný telefón by mal byť u každého bežca samozrejmosťou. Odporúčame si so sebou zobrať fľašu s nápojom (občerstvovačka je 14,5 km od štartu). 

PRAVIDLÁ:

 • Podujatia Cross polmaraton Devínsky ríbezlák sa môže zúčastniť iba osoba predom prihlásená prostredníctvom prihlasovacieho formulára (nie je možné sa prihlásiť priamo na mieste štartu).

 • Nedostavenie sa na prezentáciu pred štartom je považované za DNS bez nároku na vrátenie štartovného príspevku.

 • Skracovanie trasy má za následok diskvalifikáciu účastníka.

 • Účastníci majú zakázané odhadzovať odpadky na trase behu.

 • Časový limit na absolvovanie trasy sú 3 hodiny od štartu, dobeh do cieľa po tomto limite je zapisovaný ako DNF.

TRASA:
Informácie o trase nájdete TU. GPX pošleme prihláseným bežcom mailom v infomaili najneskôr týždeň pred dátumom akcie. Trasa behu bude vyznačená vlastným značením, ktoré bude po preteku odstránené.

STRETNUTIE PRED ŠTARTOM:
Miesto stretnutia: Športové centrum Dúbravka, ulica K Horánskej studni 29

Čas stretnutia/prezentácie: streda
 24. mája 2023 od 16:30 do 17:45 hod.

Prosíme Vás, aby ste prišli s dostatočným časovým predstihom aspoň 30 min. pred štartom. Na mieste bude možné si odložiť veci na prezlečenie do cieľa a pod. (k dispozícii bude spoločenská miestnosť na 1. poschodí Športového centra Dúbravka).

ŠTART:
Po ukončení prezentácie zídeme spoločne k požiarnej zbrojnici na križovatke ulíc Žatevná, Brižitská a Jadranská, odkiaľ beh o 18.00 hod. beh odštartuje (spoločný štart).

 

OBČERSTVOVACIA STANICA:

Na trase bude jedna občerstvovačka umiestnená v blízkosti cyklistického rozcestníku Dúbravská hlavica (14,5 km od štartu). Pripravené pre Vás budú nápoje (ionťák, voda, pepsi/cola, čaj), ovocie, hroznový cukor a magnézium.

CIEĽ:
Cieľ behu sa nachádza pri Športovom centre Dúbravka
. Tu si budete môcť vyzdvihnúť svoje veci, ktoré si môžete u nás odložiť počas prezentácie. K dispozícii bude spoločenská miestnosť na 1. poschodí. 

V cieli bude pre Vás pripravené občerstvenie v podobe už tradičných sladkých a slaných koláčov. Na bare bude možné si zakúpiť čapované a teplé nápoje.

LIMIT:

Časový limit pre absolvovanie trasy je 3 hodiny (do 21:00 hod.). Bežci, ktorí zvládnu celú trasu v tomto limite, dostanú v cieli diplom. Prví traja muži a prvé tri ženy dostanú od nás medaily a ceny.

PARKOVANIE:

Pri Športovom centre Dúbravka je malý počet parkovacích miest (väčšinou však bývajú obsadené, pre naše podujatie tu nie sú vyhradené parkovacie miesta). Zaparkovať sa dá pri požiarnej zbrojnici (miesto štartu - pozri vyššie) a v okolitých uliciach v Dúbravke.


ĎALŠIE INFORMÁCIE:
- Podujatie bude riadne ohlásené RÚVZ v mieste konania, ako aj mestským častiam.

- Možnosť použitia WC v budove pred štartom / v cieli: ÁNO 

- Sprchy v cieli: ÁNO

- Časomiera v cieli s výsledkami online v reálnom čase: ÁNO

 

UPOZORNENIE:

Organizátor podujatia si vyhradzuje právo zmeny trasy, zmeny programu podujatia, zmeny režimu podujatia alebo zrušenia podujatia. V prípade takýchto zmien budú prihlásení účastníci informovaní prostredníctvom e-mailu.

bottom of page