Máj 2022

 

Cross polmaratón Devínsky ríbezlák je terénny beh organizovaný o.z. Turistický Klub Filozof z Bratislavy. Beh sa koná dva razy do roka - v máji a v novembri, čím poskytuje bežcom zážitok z behu v rôznych podmienkach a scenériách Devínskych Karpát.

 

Uličky starej Dúbravky, lesy pod Devínskou Kobylou, úzke a technické úseky traverzujúce nad riekou Moravou, fantastické výhľady na rieku tečúcu pod strmými južnými svahmi a na hrad Devín, ale aj na Hundsheimské kopce, zámok Schlosshof a roviny v Rakúsku, skúšku v podobe stúpania na Devínsku Kobylu, rýchly zbeh na Dúbravskú hlavicu a na koniec beh lesmi nad Dúbravkou a Karlovou Vsou... To všetko môžete zažiť na 21 km dlhej trase, ktorá preverí schopnosti každého bežca.

Cross polmaratón Devínsky ríbezlák sa bude najbližšie konať v stredu 18. mája 2022.

 

KATEGÓRIE:

Muži

Ženy

(bez vekových kategórii)

ŠTARTOVNÉ:

Minimálny štartovný príspevok je 10 EUR za jedného bežca. Informácie o spôsobe jeho úhrady dostanú prihlásení bežci prostredníctvom e-mailu.

PRIHLASOVANIE - UKONČENÉ:

Prihlásiť sa budete môžeť cez Prihlasovací formulár, odkaz nájdete nižšie. Prihlasovací formulár pre beh Devínsky ríbezlák (18. máj 2022) bude otvorený od štvrtka 3. marca 2022 od 20.30 hod. Limit počtu štartujúcich bežcov je 120.

Vrátenie štartovného príspevku pri storne účasti do 11. mája 2022 do 24.00. 

Organizátor podujatia si vyhradzuje právo upraviť podmienky účasti na podujatí.

 

Organizátor podujatia si vyhradzuje právo neakceptovať registráciu.

 

ODPORÚČANÁ VÝBAVA:

Mobilný telefón by mal byť u každého bežca samozrejmosťou. Odporúčame si so sebou zobrať fľašu s nápojom (občerstvovačka je 14,5 km od štartu). Ak predpokladáte dobeh do cieľa po 20.30 hod., odporúčame aj čelovku.

TRASA:
Informácie o trase nájdete TU. GPX pošleme prihláseným bežcom mailom v infomaili najneskôr týždeň pred dátumom akcie. Trasa behu bude vyznačená vlastným značením, ktoré bude po preteku odstránené.

STRETNUTIE PRED ŠTARTOM:
Miesto stretnutia: Športové centrum Dúbravka, ulica K Horánskej studni 29

Čas stretnutia/prezentácie: streda 18. mája 2022 od 16:30 do 17:45 hod.

Prosíme Vás, aby ste prišli s dostatočným časovým predstihom aspoň 30 min. pred štartom. Na mieste bude možné si odložiť veci na prezlečenie do cieľa a pod. (k dispozícii bude spoločenská miestnosť na 1. poschodí Športového centra Dúbravka).

ŠTART:
Po ukončení prezentácie zídeme spoločne k požiarnej zbrojnici na križovatke ulíc Žatevná Brižitská a Jadranská, odkiaľ beh o 18.00 hod. beh odštartuje.

 

OBČERSTVOVACIA STANICA:

Na trase bude jedna občerstvovačka umiestnená v blízkosti cyklistického rozcestníku Dúbravská hlavica (14,5 km od štartu). Pripravené pre Vás budú nápoje (ionťák, voda, pepsi/cola, čaj), ovocie, hroznový cukor a magnézium.

CIEĽ:
Cieľ behu sa nachádza pri Športovom centre Dúbravka
. Tu si budete môcť vyzdvihnúť svoje veci, ktoré si môžete u nás odložiť počas prezentácie. K dispozícii bude spoločenská miestnosť na 1. poschodí. 

V cieli bude pre Vás pripravené občerstvenie v podobe už tradičných sladkých a slaných koláčov. Na bare bude možné si zakúpiť čapované a teplé nápoje.

LIMIT:

Časový limit pre absolvovanie trasy je 3 hodiny (do 21:00 hod.). Bežci, ktorí zvládnu celú trasu v tomto limite, dostanú v cieli diplom. Prví traja muži a prvé tri ženy dostanú od nás medaily.

PARKOVANIE:

Pri Športovom centre Dúbravka je malý počet parkovacích miest (väčšinou však bývajú obsadené, pre naše podujatie tu nie sú vyhradené parkovacie miesta). Zaparkovať sa dá pri požiarnej zbrojnici (miesto štartu - pozri vyššie) a v okolitých uliciach v Dúbravke.


ĎALŠIE INFORMÁCIE:
- Podujatie bude riadne ohlásené RÚVZ v mieste konania, ako aj mestským častiam.

- Možnosť použitia WC v budove pred štartom / v cieli: ÁNO 

 

UPOZORNENIE:

Organizátor podujatia si vyhradzuje právo zmeny trasy, zmeny programu podujatia, zmeny režimu podujatia alebo zrušenia podujatia. V prípade takýchto zmien budú prihlásení účastníci informovaní prostredníctvom e-mailu.