November 2021

 

Cross polmaratón Devínsky ríbezlák je terénny beh organizovaný o.z. Turistický Klub Filozof z Bratislavy. Beh sa koná dva razy do roka - v máji a v novembri, čím poskytuje bežcom zážitok z behu v rôznych podmienkach a scenériách Devínskych Karpát.

 

Uličky starej Dúbravky, lesy pod Devínskou Kobylou, úzke a technické úseky traverzujúce nad riekou Moravou, fantastické výhľady na rieku tečúcu pod strmými južnými svahmi a na hrad Devín, ale aj na Hundsheimské kopce, zámok Schlosshof a roviny v Rakúsku, skúšku v podobe stúpania na Devínsku Kobylu, rýchly zbeh na Dúbravskú hlavicu a na koniec beh lesmi nad Dúbravkou a Karlovou Vsou... To všetko môžete zažiť na 21 km dlhej trase, ktorá preverí schopnosti každého bežca.

Cross polmaratón Devínsky ríbezlák sa bude najbližšie konať v sobotu 13. novembra 2021. Vzhľadom na situáciu a opatrenia v Covid automate pre okresy v rámci Bratislavy sa toto novembrové podujatie uskutoční v režime OTP (viď podmienky účasti nižšie na základe aktuálne platnej Vyhlášky ÚVZSR 254/2021).

Podmienkou účasti na Beh Devínsky ríbezlák (13. november 2021) pre bežcov je spĺňať jednu z nasledujúcich troch možností:
a) osoba plne očkovaná,
b) osoba, ktorá je schopná sa preukázať negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín od odberu v prípade RT-PCR alebo LAMP testu alebo 48 hodín od odberu v prípade antigénového testu, alebo
c) osoba prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami.

Za plne očkovanú osobu sa na základe vyhlášky považuje:
a) osoba najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou,
b) osoba najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou,
c) osoba najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19.

 

KATEGÓRIE:

Muži

Ženy

(bez vekových kategórii)

ŠTARTOVNÉ:

Minimálny štartovný príspevok je 10 EUR za jedného bežca. Informácie o spôsobe jeho úhrady dostanú prihlásení bežci prostredníctvom e-mailu.

PRIHLASOVANIE:

Prihlásiť sa budete môžeť cez Prihlasovací formulár, odkaz nájdete nižšie. Registračný formulár pre beh Devínsky ríbezlák (13. november 2021) bude otvorený od pondelka 4. októbra 2021 od 20.00 hod. Limit počtu štartujúcich bežcov je 120.

Vrátenie štartovného príspevku pri storne účasti do 08.11.2021 do 08.00. 

 

ODPORÚČANÁ VÝBAVA:

Mobilný telefón by mal byť u každého bežca samozrejmosťou. Odporúčame si so sebou zobrať fľašu s nápojom (občerstvovačka je 14,5 km od štartu).

TRASA:
Informácie o trase nájdete TU. GPX pošleme prihláseným bežcom mailom v infomaili najneskôr týždeň pred dátumom akcie. Trasa behu bude vyznačená vlastným značením, ktoré bude po preteku odstránené.

STRETNUTIE PRED ŠTARTOM:
Miesto stretnutia: Športové centrum Dúbravka, ulica K Horánskej studni 29

Čas stretnutia/prezentácie: sobota 13. novembra 2021 od 08:30 do 09:45 hod.

Prosíme Vás, aby ste prišli s dostatočným časovým predstihom aspoň 30 min. pred štartom. Na mieste bude možné si odložiť veci na prezlečenie do cieľa a pod. Počas prezentácie treba mať prekryté horné dýchacie cesty (rúško alebo respirátor).

ŠTART:
Po ukončení prezentácie zídeme spoločne k požiarnej zbrojnici na križovatke ulíc Žatevná Brižitská a Jadranská, odkiaľ beh o 10.00 hod. beh odštartuje.

 

OBČERSTVOVACIA STANICA:

Na trase bude jedna občerstvovačka umiestnená v blízkosti cyklistického rozcestníku Dúbravská hlavica (14,5 km od štartu). Pripravené pre Vás budú nápoje (ionťák, voda, pepsi/cola, čaj), ovocie, hroznový cukor a magnézium.

CIEĽ:
Cieľov behu sa nachádza pri Športovom centre Dúbravka
. Tu si budete môcť vyzdvihnúť svoje veci, ktoré si môžete u nás odložiť počas prezentácie.

LIMIT:

Časový limit pre absolvovanie trasy je 3,5 hodiny (do 13:30 hod.). Bežci, ktorí zvládnu celú trasu v tomto limite, dostanú v cieli diplom. Prví traja muži a prvé tri ženy dostanú od nás medaily.

PARKOVANIE:

Pri Športovom centre Dúbravka je malý počet parkovacích miest (väčšinou však bývajú obsadené, pre naše podujatie tu nie sú vyhradené parkovacie miesta). Zaparkovať sa dá pri požiarnej zbrojnici (miesto štartu - pozri vyššie) a v okolitých uliciach v Dúbravke.


ĎALŠIE INFORMÁCIE:
- Podujatie bude riadne ohlásené RÚVZ v mieste konania, ako aj mestským častiam.

- Možnosť použitia WC v budove pred štartom: ÁNO (nie hromadný vstup do budovy, pri vstupe do interiéru treba mať prekryté horné dýchacie cesty - respirátor)

 

UPOZORNENIE:

Organizátor podujatia si vyhradzuje právo zmeny trasy, zmeny programu podujatia, zmeny režimu podujatia alebo zrušenia podujatia. V prípade takýchto zmien budú prihlásení účastníci informovaní prostredníctvom e-mailu.