November 2021

 

Cross polmaratón Devínsky ríbezlák je terénny beh organizovaný o.z. Turistický Klub Filozof z Bratislavy. Beh sa koná dva razy do roka - v máji a v novembri, čím poskytuje bežcom zážitok z behu v rôznych podmienkach a scenériách Devínskych Karpát.

 

Uličky starej Dúbravky, lesy pod Devínskou Kobylou, úzke a technické úseky traverzujúce nad riekou Moravou, fantastické výhľady na rieku tečúcu pod strmými južnými svahmi a na hrad Devín, ale aj na Hundsheimské kopce, zámok Schlosshof a roviny v Rakúsku, skúšku v podobe stúpania na Devínsku Kobylu, rýchly zbeh na Dúbravskú hlavicu a na koniec beh lesmi nad Dúbravkou a Karlovou Vsou... To všetko môžete zažiť na 21 km dlhej trase, ktorá preverí schopnosti každého bežca.

Cross polmaratón Devínsky ríbezlák sa bude najbližšie konať v sobotu 13. novembra 2021. Vzhľadom na situáciu a opatrenia v Covid automate pre okresy v rámci Bratislavy sa toto novembrové podujatie uskutoční v režime OTP.

 

KATEGÓRIE:

Muži

Ženy

(bez vekových kategórii)

ŠTARTOVNÉ:

Minimálny štartovný príspevok je 10 EUR za jedného bežca. Informácie o spôsobe jeho úhrady dostanú prihlásení bežci prostredníctvom e-mailu.

PRIHLASOVANIE:

Prihlásiť sa budete môžeť cez Prihlasovací formulár, odkaz nájdete nižšie. Registračný formulár pre beh Devínsky ríbezlák (13. november 2021) bude otvorený v pondelok 4. októbra 2021 o 20.00 hod. Limit počtu štartujúcich bežcov je 120.

ODPORÚČANÁ VÝBAVA:

Mobilný telefón by mal byť u každého bežca samozrejmosťou. Odporúčame si so sebou zobrať fľašu s nápojom (občerstvovačka je 14,5 km od štartu).

TRASA:
Informácie o trase nájdete TU. GPX pošleme prihláseným bežcom mailom v infomaili najneskôr týždeň pred dátumom akcie. Trasa behu bude vyznačená vlastným značením, ktoré bude po preteku odstránené.

STRETNUTIE PRED ŠTARTOM:
Miesto stretnutia: Športové centrum Dúbravka, ulica K Horánskej studni 29

Čas stretnutia/prezentácie: sobota 13. novembra 2021 od 08:30 do 09:45 hod.

Prosíme Vás, aby ste prišli s dostatočným časovým predstihom aspoň 30 min. pred štartom. Na mieste bude možné si odložiť veci na prezlečenie do cieľa a pod.

ŠTART:
Po ukončení prezentácie zídeme spoločne k požiarnej zbrojnici na križovatke ulíc Žatevná Brižitská a Jadranská, odkiaľ beh o 10.00 hod. beh odštartuje.

 

OBČERSTVOVACIA STANICA:

Na trase bude jedna občerstvovačka umiestnená v blízkosti cyklistického rozcestníku Dúbravská hlavica (14,5 km od štartu). Pripravené pre Vás budú nápoje (ionťák, voda, pepsi/cola, čaj), ovocie, hroznový cukor a magnézium.

CIEĽ:
Cieľov behu sa nachádza pri Športovom centre Dúbravka
. Tu si budete môcť vyzdvihnúť svoje veci, ktoré si môžete u nás odložiť počas prezentácie.

LIMIT:

Časový limit pre absolvovanie trasy je 3,5 hodiny (do 13:30 hod.). Bežci, ktorí zvládnu celú trasu v tomto limite, dostanú v cieli diplom. Prví traja muži a prvé tri ženy dostanú od nás medaily.

PARKOVANIE:

Pri Športovom centre Dúbravka je malý počet parkovacích miest (väčšinou však bývajú obsadené, pre naše podujatie tu nie sú vyhradené parkovacie miesta). Zaparkovať sa dá pri požiarnej zbrojnici (miesto štartu - pozri vyššie) a v okolitých uliciach v Dúbravke.


ĎALŠIE INFORMÁCIE:
- Podujatie bude riadne ohlásené RÚVZ v mieste konania, ako aj mestským častiam.

- Možnosť použitia WC v budove pred štartom: ÁNO (nie hromadný vstup do budovy)

 

UPOZORNENIE:

Organizátor podujatia si vyhradzuje právo zmeny trasy, zmeny programu podujatia, zmeny režimu podujatia alebo zrušenia podujatia. V prípade takýchto zmien budú prihlásení účastníci informovaní prostredníctvom e-mailu.